Proces wnioskowania o kredyt

💡 W TYM MODULE DOWIESZ SIĘ: → Jak wygląda proces kredytu krok po kroku → Jakie informacje z banku będziesz dostawał(a) na poszczególnych etapach → W jaki sposób sprawdzana będzie nieruchomość → Czym się różni decyzja finansowa od ostatecznej → Co można zmienić w treści umowy kredytowej → Jakie formalności należy wykonać przy okazji podpisania umowy kredytowej

WSTĘP

Aktualizacja: proces wnioskowania o standardowy kredyt hipoteczny faktycznie trwa ok. 4 do 8 tygodni. Natomiast czas oczekiwania na kredyt hipoteczny na 2% może wynosić nawet do 3-4 miesięcy! Procesowanie zależy bowiem od liczby chętnych na kredyt w danym czasie, procedur w bankach i wielu innych czynników.

SPRAWDZENIE ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ

Jeśli chciał(a)byś sprawdzić zdolność kredytową przed złożeniem wniosków do banków, to skorzystaj z poniższego formularza (wyliczenie zajmuje od 2 do 5 dni roboczych):

ZŁOŻENIE WNIOSKÓW KREDYTOWYCH

DECYZJA FINANSOWA

WERYFIKACJA NIERUCHOMOŚCI

DECYZJA OSTATECZNA

Aktualizacja: możliwość negocjacji warunków kredytowych z bankami zależą od aktualnej sytuacji rynkowej. Nie zawsze jest to możliwe.

PODPISANIE UMOWY KREDYTOWEJ

💡 ZADANIE DOMOWE: W trakcie procesu wnioskowania o kredyt przeczytaj dokładnie całą umowę kredytową zanim ją podpiszesz!